AKP’li kurmaylar “İmamoğlu” gündemini değerlendirdi: Kılıçdaroğlu rüzgârı terse döndürdü

AKP kanadı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen mahpus cezası ve siyasi yasak kararının “AKP ve Cumhur İttifakı’na değil, ÂLÂ Parti’ye yaradığını” savunuyor. Karar sonrasında ÂLÂ Parti’nin “İmamoğlu özelinde tabanı konsolide ettiği” tabir edilirken Kılıçdaroğlu’nun çıkışı sonrasıysa “rüzgârın tekrar bilakis dönmeye başladığı ve bu sefer güç istikrarının Kılıçdaroğlu’na geçtiği” konuşuluyor.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun kulis haberine nazaran, AKP’de, “Akşener, uzun müddettir 6’lı masada liderlik konumu alıyor. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ile ilgili tartışmalarda da Akşener, yalnızca ‘6’lı masada kabul görürse’ kuralını koyuyor. Kılıçdaroğlu’nun ‘aday olması halinde seçimleri kazanamayacağını’ ima ediyor. YETERLİ Partili kurmaylar da açıktan Kılıçdaroğlu’na karşı ‘kazanamaz’ çıkışları yapıyor. Tüm bunlara karşın ana muhalefet partisi CHP olmasına karşın Kılıçdaroğlu, sessiz kalmayı tercih etti. Belediye liderleri alana sürüldü, ‘başkanlarımız vazifesinin başında’ demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, ‘içişlerimize karışma’ yansısını vermekte geç kaldı” değerlendirmeleri yapılıyor.

Kılıçdaroğlu’nun çıkışı ile birlikte “rüzgârın tekrar bilakis dönmeye başladığı ve bu sefer güç istikrarının Kılıçdaroğlu’na geçtiği” değerlendirmeleri de yapılırken “İmamoğlu’nun kararının katılaşması durumunda aday olamayacağı” mümkünlüğü da konuşuluyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir