‘Atariciler çetesi’ mahalle esnafını haraca bağlamış

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü takımları, Seyhan ilçesi Narlıca Mahallesi’nde ‘nitelikli yağma’, ‘kasten yaralama’, ‘uyuşturucu husus ticareti’, ‘silah ve mühimmat ticareti’ kabahatlerine karıştığı belirlenen silahlı cürüm örgütünü tespit etti. KOM grupları, 1990’lı yılların sonlarında atari salonu işlettikleri için kendilerini ‘Atariciler çetesi’ olarak isimlendirilen örgüte yönelik teknik ve fiziki takip yaptı. Polis, 25 Ekim’de şafak vakti belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Demir kapıları koçbaşlarıyla kırılan meskenlerde arama yapan polis, 29 şüpheliyi gözaltına aldı.

Örgütün, mahalle esnafını silahla tehdit edip haraca bağladıkları, para vermeyi reddedenleri de dövüp, iş yerlerini kurşunladıkları ortaya çıktı. Ayrıyeten şüphelilerin, mahallede uyuşturucu unsur satışı yaptıkları, çalıntı araçları alıp, parçaladıktan sonra sattıkları belirlendi.

Mahalledeki oto tamircisi A.K.’nin, 15 Kasım 2021’de müşterisinin aracını denemek için sokakta ilerlediği sırada, yanlışlıkla örgüt üyesi bir kişinin koluna çarptığı, bunun üzerine de dayak yediği öğrenildi. Ayrıyeten şüphelilerin, kelam konusu aracı duvara çarparak ziyan verdikleri kaydedildi. Öte yandan örgüt üyesi bir kişinin, 21 Aralık 2021’de fuhuş için anlaşıp, konutuna gittiği S.B.’nin altınlarını gasbettiği belirtildi.

Emniyetteki süreçleri tamamlanıp, adliyeye sevk edilen şüphelilerden 13’ü ise savcılık talimatıyla özgür bırakıldı. Hakimliğe çıkarılan 16 şüpheliden 8’i tutuklandı, 8’i ise isimli denetim kaidesi ile hür kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir