Bakan yardımcısı Serim, Falyalı ile ortaklığı inkar etti

halktv.com.tr muhabiri Seyhan Avşar, ismi uyuşturucu ticareti, yasa dışı bahis, milyonlarca dolar kara para aklama, şantaj arşiviyle anılan ve 1 yıl evvel öldürülen Kıbrıslı iş insanı Halil Falyalı’nın Türkiye’de dikkat çeken alakalarını ortaya çıkarmıştı. halktv.com.tr, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Maksut Serim’in, Dışişleri Bakan Yardımcısı koltuğunda oturan oğlu Yasin Ekrem Serim’in Falyalı ile şirket ortağı olduğunu ortaya koyan dokümanlara ulaşmıştı.

BirGün’ün haberine nazaran, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim’e, mafya başkanı Halil Falyalı ile paydaşlık savları soruldu. Serim, hususun yargıya taşındığını bildirdi.

Ortaklık değilmiş

CHP’li Yunus Emre, milletlerarası mutabakatlar hakkında bilgi veren Serim’e, Falyalı tezlerini yöneltti. Emre, “Bir ekip basın kuruluşlarında şahsınızla ilgili bir haber yer aldı. Bu haberde yeraltı dünyası mensubu olduğu tez edilen ve daha evvel öldürülmüş bir şahıs Halil Falyalı’yla şahsınızın ve kardeşinizin bir şirket iştiraki ve yüzde 10 payınızın bulunduğu argümanı yer aldı” dedi ve bunların hakikat olup olmadığını sordu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Serim, Falyalı ile ortasındaki mutabakatın iştirak değil satış mutabakatı olduğunu tez etti. Serim, komitede yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Sualinizle içerikli olan savları avukatım aracılığıyla yargıya taşıdım. Bahse mevzu konuyla ilgili bir paydaşlık kelam konusu değildir. Bir bina satışı kelam mevzusudur. Bununla ilgili de gerekli evrakları avukatım aracılığıyla mahkemeye ileteceğiz, yargıda takibini yapacağız sayın vekilim.”

Serim açıklamalarını yetersiz bulan CHP’li Emre, tekrar açıklama talebinde bulundu. Emre’yi geri çeviren Serim, “Başta söylediğim üzere, yargı süreci başladığı için daha fazla konuşmayı tercih etmiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir