Baronların ismini tek tek sayacağım

HABER MERKEZİ – Hakkında dezenformasyon yasası kapsamında birinci iddianamenin hazırlanmasını da pahalandıran Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

TEMİZ PARA: Burada çok sayıda fonla, üniversitelerle, yetkililerle görüştük. Milyar dolarlık fonları yönetenlerle görüştük. Türkiye’yi, katma pahası yüksek eser üreten ülke haline getirmek istiyoruz. Bunları yaparken pak para ile yapmak istiyoruz. Yani fon kuruluşları, bütün memleketler arası kuruluşlar tarafından akredite edilen; bunlar da itimatla yatırım yapacakları iklimi arayan kuruluşlar. Elbette burada fon var. Lakin bizde teşebbüsçü ruhu olan gençlerimiz var. Çok kıymetli gelişmelere imza atıyorlar. Biz bu ekosistemi Türkiye’de yaratacağız, fonlar gelecek ve gençlerimiz yatırım yapacaklar. 

MAN ADASI: Ben olumsuz bir görüşme yapmadım. Ben İngiltere’nin gri listede olduğunu da bilmiyorum. İngiltere gri listede ise Türkiye üzere, o vakit fonlar gelmez. Bizim maksadımız zati, Türkiye’yi gri listeden çıkarmak. Alnı ak, geleceğe inançla bakan bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Kara para ile Türkiye’nin bir ilgisi olmamalı. Man Adası başka. Man Adası’nda kara paranın aklandığını biliyorum. Bizim kimi iş adamlarının orada olduğunu biliyorum, Erdoğan ailesinin de orada olduğunu biliyorum; paralarının olduğunu biliyorum, o paraları Türkiye’ye getirirken sıfır vergi ödediklerini de biliyorum. Benim gördüğüm İngiltere, kıymetli finans merkezlerinden birisi. İktisadı uyguna gidiyor, berbata gidiyor; o farklı. Bizim için değerli olan, buradaki milletlerarası fonların, teknolojik yatırımlara takviye vermesi.

KEŞKE MAHKEME AÇILSA: (Hakkında dezenformasyon maddesinden iddianame hazırlanması) Memleketler arası uyuşturucu baronları Türkiye’de cirit atıyor. Keşke mahkeme açılsa, keşke gel mahkemede tabir ver deseler. Bütün baronların isimlerini tek tek sayacağım. Adam Güney Amerika’dan uyuşturucu taşıyor, Mersin limanına geliyor. Kim tutuklu? Kim gözaltına alındı? Uyuşturucu baronları ile benim hiç fotoğrafımı gördünüz mü? Göremezsiniz. Lakin Erdoğan’ın da                 fotoğrafı var. Fotoroman Süleyman’ın da fotoğrafı var. Şayet siz, uyuşturucu baronları ile yan yana poz verirseniz, polis bir şey yapamaz. Bana dava açarak bana gözdağı vermeye kalkıyorlar. Ne onların gücü kâfi, zira ben haklıyım, ne de yandaşlarının gücü.

TÜİK hakkında hata duyurusu

ANKARA Milliyet – CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, kamuoyunda dezenformasyon düzenlemesi olarak bilinen yeni Türk Ceza Kanunu hususu kapsamında “halkı aldatıcı bilgiyi alenen yaydıkları ve misyonlarını berbata kullandıkları” gerekçesiyle TÜİK yetkilileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu.

CHP Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da “Tüm Emekçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’nin 14. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada TÜİK’in açıkladığı enflasyon sayılarına reaksiyon gösterdi. Kuşoğlu, “TÜİK, enflasyonu düşük hesaplıyor.  ÜİK, enflasyonu düşük açıklıyorsa bu direkt doğruya sizin kursağınızdan sizin hakkınızın alınması demektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir