Belçika’da restoran sahibi, faturasını ödeyebilmek için müşterilerden 1 euro istiyor

Belçika’nın başşehri Brüksel’de faaliyet gösteren ve 20 şubesi bulunan zincir restoran sahibi Michel De Bloos, güç fiyatlarındaki artışın elektrik faturasına aylık ek 100 bin Euro olarak yansıdığını belirterek faturayı ödeyebilmek için sıra dışı bir yola başvurdu.

Restoranlarının aylık ortalama 100 bin müşterisi olduğunu belirten zincir restoran sahibi Bloos, devayı her müşterisinden hesaba ek 1 Euro istemekte buldu.

“ORTALAMA AYLIK 100 BİN MÜŞTERİMİZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Michel De Bloos, “20 restoranı olan bir grubuz. Son güç fiyat artışlarıyla birlikte aylık 100 bin Euro’luk ek bir elektrik faturası, dikkat edin ek fatura geldiğini gördük. Ortalama aylık 100 bin müşterimiz olduğunu da biliyoruz. Tüketim açısından, kullandığımız elektrikli aletler bakımından, kullandığımız kilowatt bakımından denetim ettim, aylık faturada 100 bin Euro’luk artış bizim üzere bir işletme için çok. Bu durumu müşterilerimize anlatıp onlarla bu artışı onlarla 1 Euro olarak paylaşmayı istedim” dedi.

“BİZİM TEK GELİR KAYNAĞIMIZ YALNIZCA MÜŞTERİLERİMİZ”

Müşterilerin talebini genel olarak anlayışla karşıladıklarını belirten Bloos, “Müşterilerimiz bu krizi aşmamızı umuyor. Öbür birçok iş yeri üzere kilit vurmamızı istemiyorlar. Bugün çok sayıda işletme krizden çıkamadı. Bizim tek gelir kaynağımız yalnızca müşterilerimiz. Onlardan öbür kimseyle konuşup yardımlarını isteyemezdik. Olumlu öteki bir şey daha var ki bu durum süreksiz. Piyasa düzelince biz de bu uygulamayı bırakacağız” tabirlerini kullandı.

MASALARA MEKTUP BIRAKTI

De Bloos, Uzak Doğu mutfağına ilişkin lezzetler sunulan restoranlarında müşterilerine durumu anlatan bir de mektup yazdı. Her masaya bırakılan mektupta, yaşanan son güç fiyatlarındaki artışın faturalara yansıması anlatılırken, müşteri sayısının denkliği sayesinde kişi başı 1 euro ek ödeme alınarak krizin aşılmasının beklendiği belirtiliyor.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir