Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rotamız Türkiye Yüzyılı

İZMİR (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin İzmir mitinginde muhalefete reaksiyon gösterdi.

Cengiz Kurtoğlu’nun seslendirdiği “Duyanlara duymayanlara” müziğiyle miting alanındaki platforma çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İzmir Büyükşehir Belediye Lider adayı Hamza Dağ ile Cumhur İttifakı temsilcileri de eşlik etti.

“Bunların yatırımı var mı İzmir’de?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin başında güya bir genel lider var. Sabah erken kalkan, eline mikrofonu evvel alan Özgür efendiden rol çalıyor. Özgür efendi, Türk sinemasındaki ‘Mazlum’ karakterine döndü. Her canı sıkılan, her başı bozulan gelip kendisine tekme tokat dalıyor” açıklamasını yaptı.

“CHP’nin ‘demlendiği’ müttefikleriyle münasebetinde şeffaflık var mı? Yok.” diyen Erdoğan, “CHP’nin sırtından belediyelere kimlerin taşınacağını biliyor musunuz? Yok. Bu türlü siyaset olur mu? İzmir ve başka kentlerimizdeki CHP seçmenlerine bu yapılan reva mı? Bir genel lider var lakin varlığı yokluğu aşikâr değil. Bu genel lidere gelen giden posta koyuyor. Biz siyasetteki 40 yılı aşkın deneyimimizle Özgür efendiye kimi tavsiyelerde bulunabiliriz. Özgür efendi mazlum karakterine döndü. Her başı bozulan kendisine tekme tokat dalıyor. İstanbul’da kendini göstermek için daima azarlanıp burak tutmayın küçük enişteyi karakteri var. Esasen yarım gün mesai yapıyor. CHP genel merkezi ve adaylarıyla kendini kaptırdığı promoston siyaseti bir yere kadar işe yarayabilir ancak milletin irfanına çarpıp darmadağın olur. CHP’nin geldiği şu içler acısı duruma bakar mısınız?” diye konuştu.

Biz bu ülkenin önüne Türkiye Yüzyılı üzere bir vizyon koyduklarını belirten Erdoğan, “Rotamızı Türkiye Yüzyılı’na çevirdik. Gençler ben de size aşığım. Emelimiz Türkiye’nin tüm zenginlikleriyle dünyanın en güzel ülkeleri ortasında yer almasıdır. Üstesinden gelebilecek sıkıntılar sizi yanıltmasın. Programlarımızı kararlılıkla uyguluyoruz. Cumhurbaşkanıyla, kabinesiyle, belediyeleriyle milletimizin hizmetkarı olarak yolumuza devam ediyoruz. Biz size inanıyoruz, siz de bize inanıyor musunuz? Aksi istikamette bir duruşumuzu görürseniz hiç çekinmeden yüzümüze haykırın. Biz de kibir olmaz kusurlarımızı düzeltelim. Bizde eser olur, hizmet olur, uğraş olur, tamamlama, düzeltme olur. Biz kendimize işte bu kadar güveniyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir