İddia: Demirtaş’ın fotoğrafını beğenen korucuların silahlarına el konuldu

Şırnak’ta Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medyada yayımlanan fotoğrafını beğenen 5 korucunun silahına el konulduğu argüman edildi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere nazaran, alınan bilgilere nazaran, Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Bêjûh, Mergeh ve Elemûn köylerinde 5 korucu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya yayımlanan fotoğrafını beğendi. Bunun üzerine 5 korucu Uludere Jandarma Komutanlığı’na çağrıldı. Burada sorgulanan Bêjûh köyünden İlhan E., Sinan E., Mergeh köyünden Hacı Y., Elemûn köyünden ise Barış Ö. ve Hacı A. isimli korucuların silahlarına el konulduğu argüman edildi.

Silahlarına el konulan 5 korucunun, karakoldaki sorguları sırasında, “Sosyal medya üzerinden siyaset yapmayacaktınız” denilerek tehdit edildikleri de belirtildi.

Elemûn köyündeki yurttaşlardan alınan bilgilere nazaran, karakol kumandanının, “Bu seçimde oyunuzu ne HDP’ye ne de CHP’ye vermeyeceksiniz” diyerek hem korucuları hem de köylüleri tehdit ettiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir