iOS 16’da kullanıcıları çileden çıkaran hata

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14’ün tanıtımına paralel olarak yeni işletim sistemi iOS 16’yı yayınladı. Şirketin akıllı telefonlar için geliştirdiği en yeni işletim sistemi, kullanıcılara çok sayıda yeni özellik sundu.

Ancak iOS 16, halihazırda hayli sıkıntılı bir işletim sistemi. Hatta Apple, daha kullanıcıya ulaştırmadığı iPhone 14 ailesi için bile iOS 16.0.1 kodlu bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı.

WebTekno’nun haberine göre; artık ise iOS 16’da yeni bir yanılgı tespit edildi. İşin garip tarafı, Apple’ın bu yanlıştan bihaber olmasıydı.

iOS 16’NIN PANO YÖNETİCİSİ YANILGILI ÇALIŞIYOR

Apple, iOS 16 ile kullanıcıların kapalılığını sağlamayı amaçlayan yeni bir özelik geliştirdi. Bu özellik, uygulamaların daha evvelden kopyalanmış ve panoya yerleştirilmiş olan metinlere ulaşmasını sağlamak için kullanıcı müsaadesi istiyordu.

Apple’a nazaran bu özellik sayesinde telefondaki uygulamalar, panoya direkt ulaşamayacaktı. Fakat bu özellik olması gerektiği üzere çalışmadı. O denli ki tüm uygulamalar, pano erişimi için tekraren defa müsaade bildirimi göndermeye başladı.

Fotoğraf: WebTekno

APPLE’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan üst seviye Apple yöneticilerinden Ron Huang, bunun olmaması gereken bir durum, yani bir kusur olduğunu söyledi. Ron Huang tarafından yapılan açıklamaya nazaran kullanıcıları canından bezdiren bildirimler, mutlaka beklenen bir şey değil ve düzeltilmesi gerekiyor.

Ayrıca Huang’a nazaran pek çok kullanıcı, bu yeni özellikteki kusurdan muzdarip. Apple yetkilisine nazaran şirket bu sorunu düzeltmek için çalışmalara başladı ve sonraki iOS güncellemeleri ile bu sorun tarihe gömülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir