İstanbul’da trafik yoğunluğu

İstanbul’da pazartesi günü iş yoğunluğuyla birlikte tesirli olan sağanak yağış trafiği olumsuz etkiledi. Saat 09.00’da trafik yoğunluğu yüzde 70’i aşan trafik yoğunluğu yüzde 56’ya geriledi.

İstanbul’da geceden itibaren tesirli olan yağış nedeniyle sabah saatlerinde kentin birçok noktasında trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Ana arterler ile Anadolu ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayan köprülerde yağış nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanıyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Avrupa ve Anadolu yakalarına geçişlerde trafikte yoğunluk meydana geldi.

Avrupa Yakası’nda D-100 kara yolu ve TEM oto yolu ile Otogar hal yolu ve öteki irtibat yollarında yoğunluk gözleniyor. Beylikdüzü’nden başlayan trafik, Avcılar ve Bahçelievler’de daha da artarken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar sürüyor. TEM otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametindeki ağır trafik, Seyrantepe’ye kadar ulaşıyor. Basın Ekspres yolunda ise her iki istikamette yoğunluk sürüyor. Haftanın birinci iş gününde, Barbaros Bulvarı, Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Levent’ten köprüye ilişki yolları üzerinde trafik akışı epeyce yavaş seyrediyor.

Haftanın birinci iş gününde, Barbaros Bulvarı, Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Levent’ten köprüye ilişki yolları üzerinde trafik akışı epey yavaş seyrediyor. Anadolu Yakası’nda, D-100 kara yolu Göztepe ve Maltepe’de, TEM oto yolunda ise Sancaktepe ile Ataşehir ortasında yoğunluk gözleniyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gidiş tarafının trafiği Kozyatağı’ndan başlıyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün tüm iştirak yollarında, Pendik, Kartal ve Maltepe ile Bostancı tarafında trafik ağırlaşıyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir