Lyon’da 7 katlı binada çıkan yangında bir Türk vatandaşı da hayatını kaybetti

Türkiye’nin Lyon Başkonsolosluğu, Fransa’nın Vaulx-en-Velin banliyösünde 5’i çocuk 10 kişinin öldüğü 7 katlı binada çıkan yangında bir Türk vatandaşının da hayatını kaybettiğini açıkladı. 

Konsolosluğun Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Lyon yakınlarındaki Vaulx-en-Velin kentinde bir binada çıkan yangını kederle öğrendik. Yangından etkilenmiş olabilecek bina sakini vatandaşlarımızın durumunu, mahallî makamlarla eş güdüm halinde yakından takip ediyoruz.” sözlerine yer verildi.

Başkonsolosluk, daha sonra yaptığı paylaşımda yangında bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini bildirerek “Vaulx-en-Velin kentinde bir binada çıkan yangında hayatını kaybeden vatandaşımızın kederli ailesine tekrar başsağlığı diliyoruz. Aileyi konutlarında ziyaret edip taziyelerimizi ilettik. Bu elim olayı mahallî makamlarla eşgüdüm halinde yakından takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Fransa’nın Rhone bölgesindeki Lyon kenti yakınlarında 7 katlı bir apartmanda iki gün evvel gece yarısı çıkan yangında birinci belirlemelere nazaran 5’i çocuk 10 kişi ömrünü yitirmiş, 14 kişi yaralanmıştı.

 
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir