Rapor: İngiltere’de dükkanlardan hırsızlık vakaları geçen yıl rekor kırdı

Ülkede 33 bin 500’den fazla dükkan ve iş yerinin haklarıyla ilgili çalışan ACS Birliği, “2023 Kabahat Raporu”nu yayımladı.

Rapor, İngiltere’de geçen yıl polise bildirilen hırsızlık olaylarının, 1 milyon 100 bini aşarak rekor düzeye ulaştığını ortaya koydu.

Dükkan işletmecileri tarafından bildirilen en yaygın çalıntı eserlerin, et, alkol ve şekerlemeler olduğu belirtilen raporda, bunların, tipik olarak uyuşturucu yahut alkol bağımlılığı bulunan yahut daha geniş organize cürüm kümelerinin kesimi olan şahıslarca satılabilen yüksek bedelli eserler olduğu kaydedildi.

HAYAT PAHALILIĞI KRİZİ

Dükkanlardaki hırsızlıkların yüzde 63’ünün tekrarlanmış hatalılar tarafından işlendiğine işaret edilen raporda, iş yeri sahiplerinin yüzde 79’unun “hayat pahalılığı krizinin hırsızlık olaylarında artışa yol açtığını düşündüğü” aktarıldı.

Market çalışanlarının yüzde 87’sinin kelamlı tacize maruz kaldığı da belirtilen raporda, iş yeri sahiplerinin, işlenen kabahatlerin yalnızca yüzde 16’sını polise bildirildiğinin iddia edildiği vurgulandı.

Raporda ayrıyeten iş yeri sahiplerinin, geçen yıl cürümlerin önlenmesine yönelik önlemler için 228 milyon sterlin harcama yaptığına işaret edildi.

ACS, polis güçleri ve İngiliz hükümetine, perakende cürümleri ciddiye almaları ve lokal işletmeleri desteklemek için daha fazlasını yapmaları davetinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir